۱۳۹۸/۰۸/۱۷ at 11:38 بعد از ظهر
خانه / دسته‌بندی نشده / خرید تجهیزات نوار تیپ آبیاری قطره ای سیب زمینی

خرید تجهیزات نوار تیپ آبیاری قطره ای سیب زمینی

آیا جهت کشت بهتر سیب زمینی، استفاده از نوار تیپ آبیاری توصیه می شود؟ آیا ابیاری بارانی بیشتر به کار می رود یا آبیاری قطره ای؟
روش های آبیاری بارانی یا قطره ای جزو کدام دسته از روش های آبیاری قطره ای است؟ در کشت محصولی همچون سیب زمینی، آبیاری قطره ای بیشتر جواب می دهد یا آبیاری بارانی؟ دعوت می کنیم به نکات زیر توجه نمایید تا در انتخاب و خرید خود تمرکز بیشتری داشته باشید.
در بخش آبیاری کشاورزی نیز در ۵۰ سال اخیر مانند دیگر بخش ها تحولات عظیمی رخ داده است که سبب شده رشد و پیشرفت چشمگیر را شاهد باشیم.
به طوریکه در این سال ها از آبیاری سطحی به آبیاری تحت فشار گرایشات بیشتر شده است. از آبیاری تحت فشار می توان دو نوع آبیاری بارانی و قطره ای را نام برد که به علت افزایش راندمان آبیاری با استقبال زیاد در اوضاع کم آبی روبرو شده اند.
اما اینکه کدام یک بر دیگری در کشت محصولاتی همچون سیب زمینی بر دیگری برتری دارد همیشه مورد تحقیقات واقع شده است. تحقیقات نشان می دهد که در آبیاری قطره ای میزان تلفات به نسبت آبیاری بارانی کمتر می باشد و به علت این که در آبیاری قطره ای آب از طریق روزنه به ریشه گیاه ریخته می شود میزان رشد علف های هرز کاهش یافته است و از آفت که در اثر برخورد آب به برگ ها در آبیاری باراننی روبرو هستیم خبری نیست، می توان آبیاری قطره ای را برتر از آبیاری بارانی دانست.
به همین منظور پیشنهاد می شود در کشت سیب زمینی تجهیزات آبیاری قطره ای با نوار تیپ همچون واشر ابتدایی، شیر انشعاب تیپ به لوله، لوله های اصلی باکیفیت استفاده شود تا تولید سیب زمینی افزایش یابد.

منبع: ابزارآلات و شیرآلات ایران

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مهندس احمدرضا مجاهدی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09120919020
پست الکترونیکی: mojahedipipe@gmail.com

مطلب پیشنهادی

نوار آبیاری بارانی

خرید اینترنتی نوار آبیاری بارانی

خرید اینترنتی نوار آبیاری به روش بارانی را بدون دردسر خرید حضوری انجام دهید و …

دیدگاهتان را بنویسید

فروشگاه مجازی محصولات کانال بازار نوارتیپ ایران ترویج و توسعه کشاورزی